Я впевнений, що всі бачили симпатичну маленьку анімацію, коли у фокусі мітка стає меншою у верхній частині поля введення. Я також хотів відзначити один момент, який часто не беру до уваги. Якщо ви подивитеся на фактичний розкривний список, ви помітите, що перший елемент порожній. Це зроблено для того, щоб користувач міг “скинути” розкривний список, якщо захоче повернутися до цього питання пізніше або залишити його порожнім. Зручність використання готових плагінів для створення випадаюче меню CSS в тому, що всі браузери будуть однаково відображати вміст веб-сторінки. Є одна неприємна особливість – UberMenu не вміє працювати з браузером IE6.
Властивість display використовується для div-ів і тегів li списку ul. Залиште плейсхолдер порожнім, якщо в інших текстових випадаюче меню полях немає плейсхолдерів. Я називаю цей стиль “стандартним”, тому що саме його ми звикли бачити. Як додати зображення та інший контент всередині випадаючого списку.
Все, що необхідно зробити для розміщення кнопок меню, – мишею перенести відповідні елементи на вибране місце. Меню – це той елемент, з яким користувач зустрічається при вході на сайт і бачить його, переміщаючись по сторінкам. Головне меню розташовується у шапці сайту, а додатковий – у нижньому блоці сторінки. Там міститься корисна чи другорядна інформація, яка для зручності часто оформляється у вигляді меню.
Коли хтось скаржиться, що форма виглядає занадто нудно (“Стіве, це форма з 20 полями введення – як думаєш, на що вона буде схожа?”), я просто додаю іконки. Це семантично вірне оформлення, яке пов’язане з тим, що при перегляді в браузерах, що не підтримують CSS, аналізатор вмісту правильно пізнає цей блок. Хоча використання стандартних div-ів також широко поширене. Ну добре, з горизонтальною навігацією ми з вами розібралися, але ж, крім неї на сайтах дуже часто зустрічається і вертикальна і вона теж може бути випадає. Насправді переробити меню з горизонтального на вертикальне дуже легко, нам доведеться змінити буквально пару рядків коду. Але ви, звісно, можете робити по-іншому, у згоді зі своєю задумкою.
Після базового оформлення користувач помітить, що отримана структура – це вертикальне меню з випадаючим списком на HTML CSS. Для деяких сайтів прийнятно розташування вертикального меню, https://wizardsdev.com/ але, як правило, використовується горизонтальне. Далі я пропишу загальні стилі для самого меню, а також для списків, щоб прибрати у них маркери.
В інших підпунктів таке меню не відображається, так як ми не створювали його в html-розмітки. Клас .dropdown-content містить фактичний контент, що розкривається. За замовчуванням він прихований і буде відображатися при наведенні миші (див. нижче). Зверніть увагу, що для min-width встановлено значення 160px.
При створенні можна використовувати вбудовані шрифти, іконки. Якщо з’являються проблеми з використанням, можна ознайомитися з відповідними мануалами. Ця іконка меню грає важливу роль у створенні адаптивного багаторівневого випадаючого горизонтального меню CSS. Являє собою три знаходяться паралельно один одному горизонтальні лінії. Коли користувач натискає на них, з’являються приховані частини альтернативного меню.
При вільному введенні тексту користувач може зробити друкарську помилку. З цієї статті ви дізнаєтеся, як створити випадаюче меню за допомогою HTML і CSS. При наведенні на основний пункт з’являється відповідне йому випадаюче меню.
Як бачите, я не брехав, коли говорив, що доведеться переписати усього кілька рядків коду. Тепер ми бачимо на веб-сторінці тільки основне меню, що нам і потрібно. Він стане прихованим у вашому повідомленні, але, як і раніше, буде видно через постійне посилання коментаря. Крім того, нативні списки, що розкриваються, безпечніші, коли справа доходить до юзабіліті на різних пристроях. Іноді поля з автозаповненням замасковані під поле введення тексту, поки ви не почнете друкувати.